Archiwum: kwiecień 2023

2023-04-01

Ten dzień, to jeden z moich ulubionych.

Jutro ostatni dzień tygodnia tematycznego, nie zapomnijcie :)
Zapraszam na fotorelację.

2023-04-02

Ale było kolorowo :)
Dziękujemy Wam za cały tydzień, a szczególnie osobom, które nie odpuściły żadnego dnia. Jesteście najlepsi :)

Zapraszam na fotorelację,
2023-04-05
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” - św. Jan Paweł II
Szkolne koło PCK dziękuje wszystkim zaangażowanym w zbiórkę. Pan Janusz S. - przedstawiciel Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Rybniku odebrał zebrane dary i złożył na nasze ręce serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie.
2023-04-05
Pragniemy ogłosić wyniki konkursu na  "Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną"

I miejsce - Celestyna Pasierb
II miejsce - Olga Bajor
III miejsce - Joanna Śliwińska
2023-04-05

Znowu daliśmy radę! Walczymy do końca! Finał już 11 lub 12 maja.

2023-04-06

W te przedświąteczne dni uczniowie klas ukraińskich kontynuują swój udział w akcji, która została zorganizowana ze Stowarzyszeniem "Dajemy Radę ". Wszystkie prace w najbliższym czasie będą przekazane osobom walczącym o wolność na Ukrainie.

2023-04-07

Uczniowie klasy 4 a za pomocą gier i zabaw uczyli się jak rozmawiać o tym co ich trapi i jak skutecznie radzić sobie z emocjami. Wzięli udział w warsztatach dydaktycznych organizowanych przez Edukatorium Juliusz w Rybniku pt. Czerwona ze złości zzieleniały z zazdrości:  Jak rozpoznać i oswoić emocje.

CONGRATULATIONS!!!
2023-04-16

Po uzyskaniu najwyższych wyników w eliminacjach szkolnych NADIA, MIŁOSZ i JAN wzięli udział w pierwszym etapie Międzyszkolnej Ligi Językowej 2023 organizowanej przez I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Trzymamy kciuki za Nadię i Jana w drugim etapie.

WE ARE PROUD OF YOU ALL!

2023-04-16

Czym jest Dzień Ziemi?

Dzień Ziemi, znany również jako Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest od ponad 50 lat. W 2009 roku ONZ ustanowił 22 kwietnia Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi.

2023-04-19

Dnia 18.04 uczniowie klasy 4 a wzięli dzisiaj udział w warsztatach mozaikowych, gdzie pod czujnym okiem Pani Dominiki mieli możliwość stworzenia własnej kompozycji mozaikowej. Zapoznali się również z bogatym zbiorem szkiełek i szklanych kamieni w jedynej w swoim rodzaju na Śląsku Artystycznej Pracowni.

2023-04-21

Uczniowie naszej szkoły  Wojciech i Jeremi  wzięli udział w konkursie "Przygoda z techniką" organizowanym po raz XVI przez Zespół Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Rybniku.
W trakcie którego sprawdzili swoją wiedzę z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz podstaw informatyki.

2023-04-22
Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Z racji tego, że była to sobota, nasi uczniowie w piątek obchodzili ten wyjątkowy dzień. Uczniowie ubrali się na zielono na znak czystej planety. Zapraszam na fotorelację.
2023-04-23

W mijającym tygodniu z okazji Święta Ziemi klasy młodsze, w tym 3a, 2a i 2b pięknie wysprzątały okolice szkoły, parku "Na górce" i Kampusu.

2023-04-26

20 kwietnia uczniowie z klas 8a i 8d wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Gliwic.

2023-04-26

Dnia 18 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku odbył się Powiatowy Konkurs z języka angielskiego „Stars” dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych.

2023-04-27

We wtorek 25 kwietnia uczniowie klasy 4A oraz 4B uczestniczyli w wycieczce do Astrolabu w Czernicy. Dzieci wzięły udział w zajęciach "Apollo 2020" oraz warsztatach mydlarskich. Dzięki temu wyjazdowi rozwinęły wiedzę na temat lotów kosmicznych i procesu powstawania mydła.
Udoskonaliły także sprawność manualną i umiejętność pracy w grupie.