Gra terenowa

2015-03-17

16 marca klasa IId uczestniczyła, w ramach innowacji „Rybnik dawniej i dziś – edukacja regionalna w szkole gimnazjalnej”, w grze terenowej „Raz, dwa, trzy rybniczaninem jesteś Ty” opartej na scenariuszu wycieczki pod tym samym tytułem zawartym w książce „W poszukiwaniu przygody – wędrówki po Górnym Śląsku.”

Klasę podzielono na dwie grupy, które poruszały się wg trasy przedstawionej na mapie, a zawartej w książce:
• miejsce startu – rynek w Rybniku, przy fontannie,
• Zieleniec Polskiej Organizacji Wojskowej na zbiegu ulic Kościuszki, Powstańców i Białych,
• Plac Wolności,
• Urząd Miasta Rybnika na ul. Chrobrego,
• Muzeum przy rynku,
• Zespół Szkół Wyższych przy ul. Rudzkiej,
• szkoła - Gimnazjum nr 1.
Wszyscy ściśle przestrzegali przepisów BHP. Żeby gra przeprowadzona została sprawnie każda grupa otrzymała zadania do wykonania w miejscach wyznaczonych na trasie.
W grze nie było przegranych, byli sami zwycięscy, którzy dzięki dużemu zaangażowaniu poznali historię, tradycję, kulturę i obyczaje miasta.

Aleksandra Stężała

Bożena Tokarz

Bibliografia:
1. K. Kiereta, M. Stachowicz – Polak, P. Polak, M. Wieczorek, W poszukiwaniu przygody – wędrówki po Górnym Śląsku, Rybnik 2011