Konkurs z języka angielskiego "Life and Facts".

2016-04-15

15 kwietnia bieżącego roku, w popularnym żorskim liceum im. Karola Miarki odbył się konkurs języka angielskiego, w którym udział wzięły trzy dwuosobowe drużyny reprezentujące naszą szkołę. Reprezentowali nas: Adela Karpowicz i Oskar Nizioł (z klasy 1e), Zofia Bąk i Alicja Mioduszewska (z klasy 2c) oraz Bartłomiej Waszyński (2a) i Paweł Sobala (2e). Poniżej przedstawiamy sprawozdanie jednej z uczestniczek.

Konkurs „English matters”, czyli konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych (w tym roku padło na Stany Zjednoczone Ameryki), podzielony był na dwie części-teoretyczną i praktyczną. W pierwszej musieliśmy napisać test, który obejmował zadania dotyczące wiedzy o USA, czytania ze zrozumieniem oraz słuchanie. Drugi etap odbył się po przerwie, podczas której Gimnazjum im. Karola Miarki w Żorach bardzo gościnnie zaprosiło nas na poczęstunek, a także zabawy. Po posiłku dostaliśmy karty z kolejnością stanowisk. Oto zadania, ze stanowisk które rozmieszczone były na terenie MOK-u:

- wybranie zdań niedotyczących konstytucji USA,

- dopasowanie charakterystycznych cech do partii Demokratów lub Republikanów,

- rozpoznanie postaci historycznej, na podstawie podpowiedzi (zabawa w „Zgadnij kto?”),

- rozmowa z bardzo sympatyczną native speakerką o popkulturze Stanów,

- dopasowanie wydarzeń historycznych do poszczególnych stanów w których się odbyły.

Niestety, nie udało się nam nic zdobyć, a konkurs wygrali gospodarze, którym gratulujemy. Było dużo nagród i nawet ci, którzy „przegrali” dostali jakieś gadżety.

Opracowała Zofia Bąk (2c)

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej