FACEBOOK - SP nr 9 w Rybniku                  EDUKACJA.RYBNIK.EU

2024-05-22

Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. Adama Mickiewicza w Rybniku serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dla rodziców przyszłych uczniów klasy pierwszej w roku szkolnym 2024/2025, które odbędzie się w siedzibie szkoły dnia 22 maja 2024 r. (środa) o godzinie 17.00.

2024-04-24

Zapraszamy czytelników książek Aleksandry i Daniela Mizielińskich i miłośników podróży do pokazania swojej fascynacji światem na zakładce do książek. Kształt i sposób wykonania podpowie Wam wyobraźnia. Informacji dostarczą książki i atlasy. Spieszcie się! Zakładki muszą trafić do Katowic do 30 kwietnia Regulamin tutaj: Po formularze zgody na udział zapraszam do biblioteki.

2024-04-19

25 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, którego celem jest zwrócenie uwagi na powszechne występowanie hałasu w życiu ludzi, zwiększanie świadomości występowania tego szkodliwego zjawiska oraz jego wpływu na zdrowie i życie.

Dzień Ziemi z Samorządem Uczniowskim
2024-04-18
2024-04-05

Szkolne koło PCK serdecznie dziękuje za udział w świątecznej zbiórce odzieży, środków czystości i higieny osobistej. Ilość złożonych darów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Pan Janusz S. - przedstawiciel Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Rybniku odebrał zebrane dary i złożył na nasze ręce serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie.

2024-04-03
W marcu odwiedziły nas dwie wspaniałe osoby z Fundacji NATURAlnego Rozwoju p. Martyna i p. Dorota, które przeprowadziły warsztaty dotyczące podstaw zakładania ogródka.
2024-04-02
Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego, którego celem jest stworzenie szkolnego ogrodu. Dzięki pozyskanej dotacji pochodzącej z Seed Programs International powstał ogród zewnętrzny, który sąsiaduje z szkolnym boiskiem.
2023-09-10

Najlepiej w codziennych rozmowach oraz w byciu z nimi tu i teraz.

Co możemy im wtedy powiedzieć?

PRZYPOMINAMY - KONSULTACJE DLA RODZICÓW
2024-04-09

Dnia 11 kwietnia 2024 r. (czwartek) zapraszamy na spotkania z nauczycielami.
Spotkania mają charakter konsultacji indywidualnych. Wychowawcy klas oraz nauczyciele poszczególnych przedmiotów oczekują na Państwa w godzinach:
17.00 – 18.00 w przydzielonych salach wg harmonogramu wywieszonego w szkole.

Miło nam będzie spotkać się z Państwem.

2024-04-01
We wtorek 26 marca odbyła się pierwsza edycja szkolnego konkursu ekologicznego "EKO MODA". Zadaniem uczestników było przygotowanie i zaprezentowanie stroju ekologicznego, promującego ideę recyklingu i selektywną zbiórkę odpadów.
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO Z MITOLOGII DLA KLAS 4 -5 2023/2024
2024-03-27

I miejsce – JOANNA ŚLIWIŃSKA KL.4A
II miejsce – NADIA LA PAURBE KL.5A
III miejsce – PRZEMYSŁAW ZIMNY KL.5B

Wyróżnienie dla HANNY KONICKIEJ KL.5B

Zwycięzcom życzę kolejnych wygranych w konkursach.
Dziękuję za duże zainteresowanie w konkursie.
Wszystkim, którzy brali w nim udział – serdecznie dziękuję. B. Tokarz - nauczyciel historii.

WYNIKI KONKURSU SZKOLNEGO Z MITOLOGII DLA KLAS 6 - 8 2023/2024
2024-03-27

I miejsce – KAROL WIECZOREK KL.6A
II miejsce – NATALIA TORFIŃSKA KL.6B
III miejsce – MARTA KORF KL.7A

Zwycięzcom życzę kolejnych wygranych w konkursach.

2024-03-25

W Konkursie uczniowie musieli podzielić się swoją wiedzą z zakresu ekologii i ochrony środowiska w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia parków narodowych województwa śląskiego, pomników przyrody na terenie Rybnika i Górnego Śląska. Konkurs okazał się dużym wezwaniem.
Naszą szkołę godnie reprezentowała trójka uczniów z klasy 6a: Magdalena Bulandra, Milena Nowak – Porwoł i Karol Wieczorek.

2024-03-22

Pierwszy Dzień Wiosny, a co za tym idzie - Dzień Bez Plecaka.
Kreatywność naszych uczniów jest niesamowita :)
Zapraszam na fotorelację.

DZIEŃ WODY <<<<< ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU >>>>>
2024-03-22
2024-03-21

W dniu dzisiejszym z pomocą uczniów klasy 6a, zakończyliśmy akcję Góra Grosza, która przeprowadzona była na terenie naszej szkoły. Udało nam się zebrać 259,27zł. Paczki zostały przekazane zgodnie z instrukcją drogą pocztową do organizatora. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, dobro wraca :) Zapraszam na fotorelację.
K. Smołka

"Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz"
2024-03-21
19 marca nasze uczennice Hania Konicka i Marysia Sławek wzięły udział w "Małym OKR".
Młodzi ludzie zaprezentowali swoje interpretacje poezji i prozy. Poziom uczestników był wysoki i wyrównany. Nie zazdrościmy jury (Zofia Paszenda, Monika Żabka i Bartosz Demczuk)! Wybór najlepszych recytatorów był bardzo trudny.
Nasza uczennica,  Marysia Sławek z kl. 6a, która przygotowywała się pod okiem p. Kingi Brzeziny, zajęła zaszczytne 3 miejsce.
Gratulujemy!
2024-03-19

18 marca odbył się Miejski Konkurs Recytatorski dla klas I-III w rybnickim MDK-u. Poziom był bardzo wysoki i wyjątkowo liczna konkurencja. Nasze uczennice: Lena Kurowska z kl. 2a i Eliza Tomas z kl. 1b zaprezentowały się wspaniale, zdobywając wyróżnienia! Serdecznie gratulujemy!

2024-03-19

Lubisz kreatywne wyzwania? Interesujesz się modą? Dalsze losy naszej planety nie są Ci obojętne? Weź udział w konkursie, w którym staniesz się prawdziwym projektantem mody i stworzysz strój lub jego element z materiałów z recyklingu. Zgłoszenia przyjmujemy do 22 marca br., pokaz odbędzie się 26 marca. Warunki szczegółów w regulaminie i u koordynatorek konkursu p. Marty Lipok i p. Aliny Gładysz-Gibadło.

2024-03-18

Uczniowie klas czwartych zrealizowali zadania projektowe, których rezultatem było zapoznanie się z układami narządów w organizmie człowieka. Uczniowie w ciągu kilku tygodni mieli znaleźć odpowiedzi na następujące pytania: Czy Twoje ciało przypomina dom? Co nadaje Ci kształt i chroni Twoje ciało? Co porusza Twoim ciałem? Dlaczego musisz się dużo ruszać i uważać na to co jesz? Co się dzieje z jedzeniem, które zjadasz? Dlaczego musisz oddychać? Dlaczego płynie w Tobie krew?