2019-09-03

2 września o godzinie 9:00 rozpoczęła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2019/2020. Na wstępie przywitaliśmy ciepło wszystkich zebranych, po czym przemówienie wygłosiła pani Dyrektor, życząc uczniom samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna, na początku której upamiętniliśmy osiemdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Przedstawienie opowiadało o bohaterskiej obronie Westerplatte oraz powstaniu warszawskim, w którym walczyli także nasi rówieśnicy.

W kolejnej części poruszyliśmy tematy o wiele weselsze: powrót do szkoły, ponowne spotkanie z kolegami, koleżankami i nauczycielami oraz pożegnaliśmy wakacje na kolejne 10 miesięcy.

W uroczystej akademii z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego wzięli udział również uczniowie klasy 3a. Opowiadali wesołe rymowanki na temat naszej szkoły i serdecznie przywitali swoich młodszych kolegów z klas pierwszych.

Po zakończeniu akademii uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do swoich klas.
                                                                                               Katarzyna Siedlaczek 8D