Pożegnanie zmarłej nauczycielki - PANI STANISŁAWY PYZIK

2019-10-06

W październikowy dzień - 05.10.2019 r. społeczność Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. Adama Mickiewicza w Rybniku pożegna - wspaniałego nauczyciela, wychowawcę i dobrego człowieka.

"Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.
(...)jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić...
(...)jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić"

                                         Ks. J. Twardowski

        Pani Stanisława Pyzik nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 9, rozpoczęła pracę w szkolnictwie w 1948 roku. W trakcie pracy zawodowej dała się poznać jako wybitny znawca swojego przedmiotu, o czym świadczą opinie nauczycieli i uczniów. Prowadziła z dużym zaangażowaniem zajęcia praktyczno-techniczne dla uczniów dążąc do stworzenia właściwych warunków pracy. Oprócz pracy zawodowej była Kuratorem dla nieletnich w sądzie. W 1973 roku otrzymała Złoty Krzyż Zasługi za długoletnią pracę.

        Była osobą skromną, pełną taktu i wewnętrznego ciepła.  Dziękujemy za Jej obecność wśród nas. Za każdy gest przychylności, koleżeństwa, życzliwości. Nigdy nam nie odmawiała pomocy, często sama ją inicjowała. Nie było w Niej niczego sztucznego, nienaturalnego i fałszywego.

        W piękny, szlachetny sposób była sobą . Szanowała i ceniła innych ludzi. Wydobywała z innych to, co dobre. Angażowała się w problemy swoich wychowanków z matczyną troską, wspomagała Rodziców, zabiegała o sprawy drobne i ważne.

Potrafiła wesprzeć dobrym słowem, wysłuchać, być przy drugim człowieku w smutku i radości. Nawet wtedy, kiedy borykała się ze swoimi osobistymi problemami.
Żyła skromnie, pięknie i w przyjaźni z innymi.

W ten październikowy  dzień żegnamy Cię nasza droga Koleżanko, Przyjaciółko, wspaniała Nauczycielko.

Będziesz żyła w naszej pamięci zawsze…

Spoczywaj w pokoju!!!

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej