ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

2019-10-06

4 października 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) .
Jest to wydarzenie, które odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.
9  edycja akcji (ŚDTM 2019) odbyła się 4 października 2019.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych. W naszej szkole wydarzenia to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, uczniowie po pozytywnym zakończeniu egzaminu otrzymali certyfikaty oraz drobne upominki. Serdecznie dziękuję uczniom klasy 6A za pomoc w przeprowadzeniu egzaminów oraz zachętę uczniów do pojęcia swych sił w tym egzaminie.

Koordynatorzy: K. Smołka, T. Gomola