2019-10-14

NOC NAUKOWCÓW POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ W GLIWICACH

I tym razem byliśmy uczestnikami Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej.

W minioną sobotę odwiedziliśmy to wyjątkowe miejsce.
Jak co roku uczniowie mieli okazje zobaczyć niesamowite pokazy i eksperymenty. Rozpoczęliśmy od termowizji, czyli jak zobaczyć świat w innym świetle. Następnie w trakcie pokazu "Kolorowej Chemii" uczniowie wkroczyli w świat doświadczeń chemicznych, mogli zobaczyć kolorowe efekty w laboratorium. Kolejnym ważnym spotkaniem było poznanie sztuki liczenia w cyfrowym świecie, gdzie pracowaliśmy przy stanowiskach komputerowych. "Nasz emocjonalny wentyl bezpieczeństwa", gdzie dowiedzieliśmy się jak funkcjonują przekleństwa, w jaki sposób naukowcy próbują je badać, dlaczego ludzie nie mogą się powstrzymać od przeklinania, co było dobrą lekcją dla naszych młodych ludzi.

Na zakończenie wzięliśmy udział w Quizie "Culture Vulture", tematem było malarstwo i sztuka, i spora dawka rywalizacji.

Wyjazd odbył się w towarzystwie uczniów z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku.