Nasze starania o Ogólnopolski tytuł "Szkoły Promującej Zdrowie"

2015-06-03

1 czerwca obchodziliśmy w szkole Dzień  Promocji Zdrowia

Z tej okazji Pani Barbra Pawlikowska zachęcała nas do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu w towarzystwie najlepszego przyjaciela człowieka. Cosma-owczarek o wielkim sercu, prezentował sportową formę, którą zdobywał wspólnie ze swoją trenerką,zyskując przy tym sympatię uczestników zajęć i każdego,kogo spotkał na swojej drodze.

W tym czasie część uczniów rozmawiała  z dietetyczką o zgubnych skutkach otyłości i o tym jak jej zapobiegać,inni układali jadłospisy w postaci kolaży i plakatów,uwzględniając zasady zdrowego odżywiania,
a pozostali rywalizowali w Konkursie Pierwszej Pomocy pod czujnym okiem Pań Bogumiły Michalewskiej i Urszuli Konsek. O rodzaju konkurencji decydował los. Jednym przypadło w udziale przywrócić oddech nieprzytomnemu,innym opatrzyć rozcięty łuk brwiowy albo unieruchomić złamaną kończynę. Kłopotliwe okazało się ratowanie zemdlonego,ale szybka reakcja pani Pomykalskiej uratowała sytuację.Okazało się,że nie cała szkolna wiedza idzie w las. Przerywnikiem w konkursie były scenki kabaretowe z udziałem warzyw i owoców,spośród,których zdecydowanie wyróżniała się"Malinka". Na koniec panowie popisywali się pojemnością swoich płuc dmuchając w balonik. Na szczęście nie miało to nic wspólnego z policyjną kontrolą drogową, a akcja,choć  głośna,nie miała poważnych konsekwencji.

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej