FACEBOOK - SP nr 9 w Rybniku                  EDUKACJA.RYBNIK.EU

II miejsce – NADIA LA PAURBE KL.5A
III miejsce – PRZEMYSŁAW ZIMNY KL.5B

Wyróżnienie dla HANNY KONICKIEJ KL.5B

Zwycięzcom życzę kolejnych wygranych w konkursach.
Dziękuję za duże zainteresowanie w konkursie.
Wszystkim, którzy brali w nim udział – serdecznie dziękuję. B. Tokarz - nauczyciel historii.

WYNIKI KONKURSU SZKOLNEGO Z MITOLOGII DLA KLAS 6 - 8 2023/2024
2024-03-27

I miejsce – KAROL WIECZOREK KL.6A
II miejsce – NATALIA TORFIŃSKA KL.6B
III miejsce – MARTA KORF KL.7A

Zwycięzcom życzę kolejnych wygranych w konkursach.

2024-03-25

W Konkursie uczniowie musieli podzielić się swoją wiedzą z zakresu ekologii i ochrony środowiska w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia parków narodowych województwa śląskiego, pomników przyrody na terenie Rybnika i Górnego Śląska. Konkurs okazał się dużym wezwaniem.
Naszą szkołę godnie reprezentowała trójka uczniów z klasy 6a: Magdalena Bulandra, Milena Nowak – Porwoł i Karol Wieczorek.

2024-03-22

Pierwszy Dzień Wiosny, a co za tym idzie - Dzień Bez Plecaka.
Kreatywność naszych uczniów jest niesamowita :)
Zapraszam na fotorelację.

2024-03-21

W dniu dzisiejszym z pomocą uczniów klasy 6a, zakończyliśmy akcję Góra Grosza, która przeprowadzona była na terenie naszej szkoły. Udało nam się zebrać 259,27zł. Paczki zostały przekazane zgodnie z instrukcją drogą pocztową do organizatora. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, dobro wraca :) Zapraszam na fotorelację.
K. Smołka

"Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz"
2024-03-21
19 marca nasze uczennice Hania Konicka i Marysia Sławek wzięły udział w "Małym OKR".
Młodzi ludzie zaprezentowali swoje interpretacje poezji i prozy. Poziom uczestników był wysoki i wyrównany. Nie zazdrościmy jury (Zofia Paszenda, Monika Żabka i Bartosz Demczuk)! Wybór najlepszych recytatorów był bardzo trudny.
Nasza uczennica,  Marysia Sławek z kl. 6a, która przygotowywała się pod okiem p. Kingi Brzeziny, zajęła zaszczytne 3 miejsce.
Gratulujemy!
2023-09-10

Najlepiej w codziennych rozmowach oraz w byciu z nimi tu i teraz.

Co możemy im wtedy powiedzieć?

DZIEŃ WODY <<<<< ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU >>>>>
2024-03-22
2024-03-19

18 marca odbył się Miejski Konkurs Recytatorski dla klas I-III w rybnickim MDK-u. Poziom był bardzo wysoki i wyjątkowo liczna konkurencja. Nasze uczennice: Lena Kurowska z kl. 2a i Eliza Tomas z kl. 1b zaprezentowały się wspaniale, zdobywając wyróżnienia! Serdecznie gratulujemy!

2024-03-19

Lubisz kreatywne wyzwania? Interesujesz się modą? Dalsze losy naszej planety nie są Ci obojętne? Weź udział w konkursie, w którym staniesz się prawdziwym projektantem mody i stworzysz strój lub jego element z materiałów z recyklingu. Zgłoszenia przyjmujemy do 22 marca br., pokaz odbędzie się 26 marca. Warunki szczegółów w regulaminie i u koordynatorek konkursu p. Marty Lipok i p. Aliny Gładysz-Gibadło.

2024-03-18

Uczniowie klas czwartych zrealizowali zadania projektowe, których rezultatem było zapoznanie się z układami narządów w organizmie człowieka. Uczniowie w ciągu kilku tygodni mieli znaleźć odpowiedzi na następujące pytania: Czy Twoje ciało przypomina dom? Co nadaje Ci kształt i chroni Twoje ciało? Co porusza Twoim ciałem? Dlaczego musisz się dużo ruszać i uważać na to co jesz? Co się dzieje z jedzeniem, które zjadasz? Dlaczego musisz oddychać? Dlaczego płynie w Tobie krew?

Choć nie jesteśmy Irlandczykami, świętowaliśmy z mieszkańcami Szmaragdowej Wyspy
2024-03-17

W piątek uczestnicy Anglojęzycznej Świetlicy bawili się we wszystkich odcieniach zieleni( a jest ich w języku angielskim prawie tyle co liter alfabetu), Poznali legendę Grobli olbrzyma, irlandzkie krajobrazy, przysmaki , zwierzęta i miejsca z filmów o Harrym Potterze. Tworzyli odcienie zieleni jak prawdziwi artyści,  Znależliśmy niewielki kawałek tęczy, więc nie wiemy czy jest tam ukryte złoto? Wiemy za to, co na świątecznej paradzie robiły polarne niedźwiedzie!

2024-03-17

Wyniki konkursu, z okazji Święta Liczby Pi !!!

Z przyjemnością pragnę poinformować o wynikach, oto one:
I miejsce Hania 5b i Asia 4a
II miejsce Milena 4b
III miejsce Maja 4a i Lena 5b
Wyróżnienie: Janek 4a
Nagrody rozdane.
2024-03-09

Dzień Otwarty już za nami, ale moc pozytywnych wrażeń pozostanie w naszej pamięci na długo. Powitaliśmy naszych gości w bajkowej scenerii Pana Kleksa, a przyszli pierwszoklasiści mogli uczestniczyć w różnych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli.

2024-03-08

Z dumą ogłaszamy, że nasza utalentowana wokalistka Natalia Głowińska, uczennica 2a zdobyła 1 miejsce w Miejskim Konkursie Piosenki Dziecięcej "Jak skowronek". Tym samym dostała się do etapu wojewódzkiego i już nie umie się doczekać występu na wielkiej scenie! Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Raz w roku jest taki dzień- Dzień Kobiet w Sp9
2024-03-08

Raz do roku jest taki dzień
Który niech trwa jak piękny sen. Wszystkie kobiety dostają wtedy kwiaty piękne I słodkie upominki zapakowane wdzięcznie Nigdy nie przejmujcie się upływem lat Niech otworem stoi przed Wami świat Zawsze z nadzieją w przyszłość spoglądajcie I Nagrody Nobla tam wyglądajcie. Bądźcie przebojowe i pewne siebie, Nie bójcie się podrzeć rajstop na drzewie, Skrzydła rozłóżcie i wysoko latajcie A na chłopaków się nie oglądajcie. W dniu święta Waszego na koniec życzymy Wiosny w sercu, która przegoni ostatki zimy.

2024-02-28

"Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów."

2024-02-27

15 lutego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 1-3. Wzięło w nim udział wielu utalentowanych uczniów i uczennic, wszyscy zaprezentowali się wyśmienicie!

2024-02-26
Szkolne koło PCK organizuje kolejną świąteczną zbiórkę darów rzeczowych. Potrzebne są ubrania w dowolnym rozmiarze dla dzieci i osób dorosłych, mogą być używane.